Logo Tasarımı


Logo Tasarımı

Şirketlerin, kurum ve kuruluşların, kendilerini sadece bir isimle ifade etmeleri akılda kalıcılık açısından etkili olmayabilir. İşte bu akılda kalıcılığı sürekli tutmak ve görüldüğünde o markanın akla gelmesini sağlamak amacıyla oluşturulmuş sembole "LOGO" denir.

Örn: Coca Cola 'nın ve Ford Motorun kaligrafi yani copperplate türünde yazılmiş yazısı sadece iki örnektir. Çalışmalarımız bilgisayar ile değil sadece el emeği oluşmuş, kişiye özel, size özel bir logo tasarımıdır.

İyi Bir Logo Nasıl Olmalıdır?

Logoda amaç çok önemlidir. Önce amacımızı belirlemeli, logoyu ona göre düzenlemeliyiz. Amacımız bir ismi logo haline getirmek midir? yoksa bir etkinliğe göre logo bulmak, yapmak mıdır? Buna dikkat etmeliyiz. Logo da Dikkat Edilmesi Gereken Konular Akılda kalıcı olmalıdır.

Olabildiğince sade ve yalın olmalıdır. Logoda şekil ve yazı bir arada kullanılabilir. Logo temsil ettiği kurumun, organizasyonun, markanın özelliklerine ve amacına uygun olmalıdır. Logo yapılırken, yapılacağı kurum ya da markanın kendi özellikleri göz önünde bulundurulmalıdır. 

Bazı örnek Logo Çalışmalarımız