HEMEN ARA.

  • https://api.whatsapp.com/send?phone=+905322751479
  • https://www.instagram.com/galerihat

 

12. CUMHURBAŞKANI SAYIN RECEP TAYYİP ERDOĞAN İÇİN YAPMIŞ OLDUĞUMUZ BİR ÇALIŞMADIR.

 

DAVETİYE ÜZERİNE İSİM KALİGRAFİ

DUVAR ÜZERİNE KALİGRAFİ SANATI

METAL ÜZERİNE KAZIMA LAZER YAZI

KALİGRAFİ TABLO

FUARLARA KALİGRAF HATTAT

KALİGRAFİ TABLO

ÇİNİ TABAK KALİGRAFİ

PARFÜM ŞİŞESİ ÜZERİNE İSİM ÇALIŞMASI

kaligrafi sanatı

kaligrafi sanatı

 

Kaligrafi Sanatının Dünyadaki Yeri ve Önemi

        Kaligrafi sanatı, yurt dışında özellikle Amerika, İngiltere ve Avustralya da büyük ilgi görmektedir. Bu ülkelerde, kaligrafi sanatına gereken değer verilmiş ve olağanüstü bir alt yapı oluşturulmuştur. Amerika da birçok üniversitenin grafik tasarım bölümlerinde kaligrafi dersleri okutulmaktadır. Ayrıca, her eyalette onlarca özel kaligrafi okulları bulunmaktadır. Bu okullar ve üniversiteler bünyesinde her yıl seminerler, geleneksel yarışmalar ve sergiler düzenlenmektedir. 

      Yurt dışında kaligrafi sanatı en az resim sanatı kadar ilgi görmektedir. 7 den 70 e birçok insanın hobileri arasında yerini alır. Kaligrafinin çok fazla ilgi görmesinden kaynaklanan bir ticaret alanı da doğmuştur. Dünyada bu sanatı meslek edinmiş binlerce kaligrafi sanatçısı bulunmaktadır. Örneğin davetiye, kartvizit, kartpostal, logo tasarımı, diploma, sertifika yazımı vb. tasarımlar kaligrafi sanatçıları tarafiından yapılmaktadır. Bu sanat oldukça geniş bir istihdam alanı oluşturmuştur. 

      Teknolojinin en ileri düzeyde olmasına rağmen yurt dışında birçok insanın sanata ve sanatçıya duyduğu ilgi ve saygıdan dolayı işlerini kaligraflara yaptırmaktan oldukça büyük onur ve haz duyuyorlar. Amerika da bir gelenek haline gelen davetiye zarflarının yazıları kaligraflar tarafından yazılmaktadır. 

      

TUĞRA BESMELE, FATİHA, AYETEL KÜRSİ 

FELAK VE NAS SURELERİ YAZMAKTADIR.

ayetel kürsi

MAŞAALLAH CELİ DİVANİ

MAŞAALLAH

MAŞAALLAH HAT TABLO

KARALAMA HAT SANATI